Powrót do serwisu NAMOMENT.pl

Koniecznie zobacz, ile serca wkłada firma SY MUNDI w budowę jachtów, na których później możesz pływać ciesząc się niezapomnianymi chwilami na Mazurach. Znaleźć je możesz na namoment.pl

Budowa jachtu ANTILA 30

Antila A30 – najnowszy komfortowy jacht którego premiera odbyła się na Targach w Łodzi . Przeznaczony dla osób lubiących sportowe żeglowanie oraz ceniących komfort i nowoczesność. Jacht posiada super właściwości nautyczne co w polaczeniu z komfortem żeglowania spełnia najbardziej wysublimowane oczekiwania. Prawdopodobnie jest najszybszym jachtem w swojej klasie, oferując niespotykany komfort wnętrza i kokpitu. Antila A30 zadowoli najbardziej wymagających żeglarzy Jacht dostępny jest zarówno w wersji kilowej jak i mieczowej. Możliwe jest zastosowanie różnych rozwiązań układu sterowego i napędowego.

W wersji mieczowej lub kilowej Antila A30 jest wyposażona w obrotowy ster głębinowy z kołem sterowym. Układ napędowy stanowi sinik stacjonarny Yanmar 14 KM lub 21 KM (linia wału ). Dla usprawnienia manewrów portowych polecamy ster strumieniowy. Jacht dostępny jest zarówno w wersji balastowej jak i mieczowej. Możliwe jest zastosowanie różnych rozwiązań układu sterowego i napędowego. Przestrzenne wnętrze, z dużą wysokością stania 1,91m gwarantuje komfortowe niemal hotelowe warunki. Pokład przystosowany do zamontowania dodatkowych elementów wyposażenia jak, fok samohalusujący , szyny do żagla Genau czy roller do Genakera lub Code „0” usprawniających komfort użytkowania na różnych akwenach.

Przestronny i ergonomiczny kokpit ze stałym stołem oraz wydzielone stanowisko sternika z kołem sterowym oraz możliwością łatwej obsługi żagli sprawiają że żeglowanie jest równie przyjemne i komfortowe dla kapitana jak i 8 osobowej załogi.

Maksymalne wykorzystanie szerokości jachtu i wysoki współczynnik balastowy zapewniają bardzo dobra stateczność poprzeczna, która w połączeniu ze smukłym takielunkiem, dużą powierzchnią żagli 49m2 oraz zoptymalizowanym kadłubem gwarantuje bardzo dobre parametry nautyczne. Antila A30 to propozycja dla żeglarzy, którzy cenią sobie luksus i nowoczesność na wodach śródlądowych i morskich.

Adres Galerii z Budowy ANTILA 30 znajdciecie na https://mundiczarter.pl/buildingview/61

Wynajem żagli to świetna opcja dla wielu osób z różnych powodów. Oto kilka powodów, dlaczego wynajem żagli może być fajnym rozwiązaniem:

  1. Bezproblemowe korzystanie z żagli: Wynajem żagli pozwala cieszyć się żeglowaniem bez konieczności posiadania własnego sprzętu. Możesz wynająć żagle na określony czas i korzystać z nich bez potrzeby inwestowania w zakup i przechowywanie własnych żagli.
  2. Wielość opcji: Dzięki wynajmowi żagli masz możliwość wyboru spośród różnych rodzajów żagli, takich jak żagle dla początkujących, żagle regatowe, żagle kabinowe itp. Możesz dostosować swoje żagle do konkretnych potrzeb i umiejętności żeglarza.
  3. Brak konserwacji i przechowywania: Wynajem żagli oznacza, że nie musisz martwić się o konserwację, naprawy ani przechowywanie żagli. To oszczędza czas, energię i koszty związane z utrzymaniem własnego sprzętu.
  4. Kosztowo korzystne: Jeśli nie żeglujesz regularnie lub dopiero zaczynasz swoją przygodę z żeglarstwem, wynajem żagli może być bardziej ekonomiczny niż zakup własnych żagli. Możesz płacić tylko za czas, przez który faktycznie korzystasz z żagli.
  5. Nowe doświadczenia: Wynajem żagli pozwala eksperymentować i próbować różnych typów żagli i sprzętu. Możesz rozszerzyć swoje umiejętności żeglarskie, testować różne modele i odkrywać, co najbardziej Ci odpowiada.
  6. Łatwość podróżowania: Jeśli planujesz żeglować w różnych miejscach, wynajem żagli daje Ci elastyczność podróżowania. Możesz skorzystać z usług wynajmu żagli w różnych miejscach na świecie i cieszyć się żeglowaniem w różnych akwenach w zależności od swoich preferencji.

Wynajem żagli oferuje wiele korzyści dla osób, które chcą cieszyć się żeglowaniem bez konieczności posiadania własnego sprzętu. To świetna opcja dla początkujących, a także dla doświadczonych żeglarzy, którzy chcą eksplorować różne aspekty żeglarstwa.