Powrót do serwisu NAMOMENT.pl

Jakie samochody były najczęściej wynajmowane w 2021 roku?

„Dobry zwyczaj wypożyczaj” to nasze motto. Czasem pojawia się jednak pytanie, co dokładnie wypożyczyć? W przypadku samochodu wybór jest nieograniczony i czasem ciężko zdecydować się na konkretny model. Zrobiliśmy więc małe podsumowanie, jakie samochody były najchętniej wynajmowane przez naszych rodaków.  

Wynajem okazjonalny czy długoterminowy?

By określić, jakie modele samochodów Polacy wynajmują najchętniej, należy najpierw podzielić wynajem na dwie kategorie: wynajem krótkoterminowy i długoterminowy. W przypadku tego pierwszego mamy do czynienia z wszelkiego rodzaju wynajmem na okres do roku. Może to być wynajem samochodów osobowych w ramach oczekiwania na nowe auta dla Twojej firmy, a może krótkie wypożyczenie na weekend. Wynajem długoterminowy to alternatywa dla leasingu czy kredytu, z której najchętniej korzystają przedsiębiorcy, choć jest on coraz popularniejszy także wśród prywatnych kierowców.

 

Krótkoterminowy wynajem samochodów osobowych cieszy się szczególnym uznaniem wśród fanów aut miejskich. Nic dziwnego, w tym przypadku najczęściej wybieramy samochód na moment, który ma być przede wszystkim ekonomiczny i kompaktowy. Samochody miejskie stanowią wg szacunków różnych podmiotów zajmujących się najmem aż 30% wszystkich wypożyczanych samochodów w naszym kraju. Do najpopularniejszych z nich należą nowe lub lekko używane Hyundaie i20, Toyoty Yaris, Skody Citigo czy Renault Clio. 

 

 W przypadku opcji długoterminowego najmu wśród najczęściej wypożyczanych aut znajdują się zazwyczaj auta z wyższej półki. Są to przede wszystkim limuzyny, np. Mercedesa czy BMW oraz rodzinne SUVy. Dużą popularność wśród rodzinnych SUVów zdobył m.in. Hyundai Tucson, a także wszelkie BMW serii X. 

 

Najem samochodów dostawczych — dla osób prywatnych i przedsiębiorców

Osobną kategorię stanowi najem samochodów dostawczych. Te są zazwyczaj wynajmowane przez firmy na dłuższy okres na wyposażenie floty. Prywatni Klienci wypożyczają często tego rodzaju auta na kilka dni lub nawet kilka godzin. Dostawczaki przydają się podczas przeprowadzki, remontu i wszędzie tam, gdzie trzeba przewieźć bagaż ponad możliwości zwykłej osobówki. 

 

Wśród najpopularniejszych aut dostawczych wynajmowanych w 2021 roku są takie klasyki, jak Ford Transit, Volkswagen Transporter czy Fiat Ducato oraz Renault Master i Traffic. W przypadku potrzeby transportu mniejszego ładunku powinny zainteresować Cię modele, takie jak: Renault Kangoo, Opel Combo i Citroen Berlingo. Bez problemu zmieścisz tutaj całkiem sporą szafę, nie mówiąc już o mniejszych meblach. Szukasz najmu samochodów? W NAMOMENT znajdziesz każdy znajdzie coś dla siebie.